Nové kolekce Paperblanks
Kolekce Stitched Splendour
Zručnost, čas a nekonečná péče jsou klíčovými složkami starého řemesla zlaté výšivky ("goldwork"). Tradiční výšivka je povýšena na špici umění výzdoby díky použití zlatých, stříbrných či měděných nití. Kolekce zápisníků Stitched Splendour je přepracováním španělské zlaté výšivky na vazbách knih z 18. století. Na originálních vazbách byla výšivka vytvořena technikou krumplování, která spočívala v připojování kovových vláken na povrch látky s téměř neviditelnými hedvábnými stehy. Zlatá výšivka je dokonalým příkladem toho, jak může dekorativní umění zcela proměnit praktické předměty na mistrovská díla přesahující kategorii formy a funkce.
Zlatá výšivka, vyvinutá v Asii před více než dva tisíce let, dosáhla plného rozkvětu ve středověku, kdy sloužil styl s názvem Opus Anglicanum k tvorbě církevních rouch a závěsů. V současné době jsou kvalifikovaní pracovníci ovládacící řemeslo zlaté výšivky skutečnou vzácností a toto umění je výlučně vyhrazeno pro významná roucha určená duchovenstvu a šlechtě. Umístěte své myšlenky a sny mezi zářivé stěny kolekce Stitched Splendour.
Kolekce Via Romana
Oslavme vznešenost Římské cesty, zdroje republikových ideálů, odvahy a síly, která umožnila starým Římanům dobýt svět. Zápisníky kolekce Via Romana zastupují vazbu knihy Parvus Mundus, čili Malý svět, od Laurentia Haechtana Goidtsenhovia. Každý z příběhů v knize je odstrašujícím příkladem zobrazujícím morální konflikty lidí, kterým čelí v každodenním životě. Ctnost je odměněna a zlozvyky potrestány. Dohromady tyto příběhy tvoří ucelený soubor etických pokynů pro římský lid a jsou čistým vyjádřením Via Romana, římského způsobu života.
Kniha Parvus Mundus vyšla v Antverpách v roce 1579. Její vazba z telecí kůže je zdobena zlatými tiskovými deskami s pruhovým ornamentem a stylizovaným spirálovým vzorem. Originál knihy byl věnovám regentu Rudolfu II. Habsburskému (1552 - 1612), římskému císaři, králi českému a uherskému a arcivévodovi rakouskému. Vazba zápisníků Via Romana oslavuje ctnosti "concordia" (harmonie mezi římským lidem a mezi římem a dalšími zeměmi) a "fortuna" (potvrzení pozitivních požehnání).